Не будь "овощем"! Прими участие в обсуждениях! Задай вопрос, получишь ответ, решишь проблему! Предложи тему к обсуждению, стань ведущим раздела! 

Статистика
90Всего записей
18Всего комментариев
Поиск по блогам

  • Категория
    Блоги
Случайная запись
ПРОТОКОЛ ЗА ПРАВИЛАМИ AleksS 29 апр 2009, 22:52
Якщо так сталося, що водій порушив-таки правила дорожнього руху і, визнаючи свою провину, не хоче “відкупитися” від цього хабарем, то йому, щоб уникнути такого ганебного явища (у випадку якщо сам інспектор пропонує чи натякає на таку можливість), необхідно знати декілька важливих речей про протокол, який має скласти працівник ДАІ.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із доказів у справі про порушення правил дорожнього руху. Тому у випадку порушення правил, тобто вчинення адмінправопорушення, протокол складає уповноважена на це посадова особа органів внутрішніх справ (ДАІ).
Зазвичай документальному оформленню правопорушення передує пояснення інспектором ДАІ водію суті вчиненого ним порушення з посиланням на відповідний пункт Правил дорожнього руху. Після цього працівник ДАІ складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому має зазначити: дату і місце його складення; посаду, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також має бути зазначено в протоколі.
Під час документального оформлення правопорушення інспектор ДАІ обов’язково повинен роз’яснити порушникові його права та обов’язки, передбачені ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що потрібно зробити відповідну відмітку в протоколі.
Протокол повинні підписати особа, яка його склала, і водій, що вчинив адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих його мають підписати також і вони. Підписати чи не підписати протокол – це право водія, а не обов’язок. Але у випадку відмови від його підписання працівник ДАІ повинен внести до протоколу про це відповідний запис, який підтверджується підписами двох свідків.
Крім того, особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Частими є випадки, коли після пред’явлення звинувачення в порушенні правил дорожнього руху працівник ДАІ починає заповнювати протокол про адміністративне правопорушення і вимагає від водія дати пояснення з приводу скоєного правопорушення. Багато водіїв розгублюються в такій ситуації. Тому їм варто знати і пам’ятати, що давати пояснення як усні, так і письмові з занесенням до протоколу про адміністративне правопорушення – це право, але аж ніяк не обов’язок водія. Тим більше, що відповідно до ст.63 Конституції України особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначено законодавством.
Не важливо порушив водій правила дорожнього руху чи ні – змусити його давати пояснення стосовно “скоєного” правопорушення працівник ДАІ не має права. Основний принцип презумпції невинності полягає в тому, що саме інспектор ДАІ має довести вину водія в скоєнні адміністративного правопорушення, а водій не зобов’язаний доводити свою невинність.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Ця конституційна норма зобов’язує працівників міліції для забезпечення доказів у справі про адміністративне правопорушення діяти у визначеному законом порядку. Наприклад, при вчиненні порушення правил дорожнього руху обов’язково має бути складений протокол, огляд на стан сп’яніння водія має проводитись у присутності двох свідків тощо.
Також слід зазначити, що раніше працівники Державтоінспекції після заповнення бланка протоколу були зобов’язані видати водієві його копію. Відтепер у зв’язку з внесенням змін до наказу МВС № 1217 “Про виконання закону України від 5 квітня 2001 року “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху” від 29.11.2005 копія протоколу видається правопорушнику лише на його вимогу в підрозділі ДАІ.

Святослав Дубов

0 комментариев Прсмотрено 143323 раз
RSS Последняя запись из блогов
Джили Партс интернет-магазин автозапчастей geelypartsTM 31 янв 2019, 13:45
Интернет магазин geelyparts.com.ua реализует по Украине запчасти для китайских автомобилей Джили, Чери, Грейт Вол, БИД и Лифан. Так же в каталоге сайта есть отдельные разделы для популярных бюджетных мо...

[ Далее... ]

0 комментариев Прсмотрено 38183 раз
Запчасти для вашего авто сайт https://ukrzapchast.com.ua/ ukrzapchastTM 31 янв 2019, 13:40
На сайте интернет магазина «Укрзапчасть» вы найдете самый полный в Украине каталог запчастей для популярных китайских (Чери, Джили, БИД, Грейт Вол), корейских (Дэу, Шевроле) и отечественных (ЗАЗ) авто...

[ Далее... ]

0 комментариев Прсмотрено 34014 раз
Шеви Авто интернет-магазин автозапчастей ChevyavtoTM 31 янв 2019, 13:36
Интернет магазин «Шеви-Авто Украина» предлагает запчасти для популярных корейских автомобилей Дэу и Шевроле. На сегодняшний день это один из самых крупных поставщиком комплектующих в этом направлении. О...

[ Далее... ]

0 комментариев Прсмотрено 79265 раз
Джили 24 предлагает запчасти на ваш автомобиль Geely24TM 31 янв 2019, 13:32
В интернет магазине «Джили 24» вы найдете любые запчасти для ремонта и обслуживания автомобилей китайских марок Джили и Чери. Все для двигателя и ходовой части, трансмиссии и кузова или салона по минимальн...

[ Далее... ]

0 комментариев Прсмотрено 42853 раз
Интернет-магазин Чина Авто ChinaavtoTM 31 янв 2019, 13:26
Если вы ищете качественные и недорогие запчасти для китайских автомобилей, интернет магазин «ChinaAvto»станет для вас неоценимым помощником. Самый большой каталог в Украине оригинальных комплектующих. Пр...

[ Далее... ]

0 комментариев Прсмотрено 82310 раз
RSS Последние комментарии
RE: Я и мой Maple benladan 20 авг 2012, 14:21
Маршрут на Санкт Петербург походил через такие границы:Украина-Нови Яриловечи,Белоруссь-Гомель,Россия_Суджа,Украина-Юнакивка.

Re: Мой винил batser2000 17 дек 2011, 21:29
Интересно, но как потом с капотом разберёшся?

Re: Мой винил Pol-za 22 авг 2011, 19:52
Зеленым по черному?! Эпатажно! Надо доработать "оттенки", будет интереснее, IMHO

RE: Даішникам можуть заборонити «Візири» через заправку, яка «їхала» sinkopa 22 апр 2010, 10:42
AleksS писал(а):[color=#008000

На одному з кадрів автомобіль порушника рухається зі швидкістю 86 км/год, а на іншому, зробленому через 2 секунди, зафіксована автозаправна станція, що ру...


[ Далее... ]

Re: г.Житомир - Стал обладателем Geely MK oleg_vls 11 фев 2010, 16:39
Надо встречу собирать Житомирян, только основная масса житомирских на параллельном форуме. Но это как говорят ничего не меняет!
Поздравляю с покупкой, может и меня в Житомире встретишь, я на СК, с надпи...

[ Далее... ]